۱۳۹۱ آبان ۱۶, سه‌شنبه

رادیو سوئد انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2012

 رادیو فارسی سوئد  انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2012


انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هر 4 سال سال یکبار، در اولين دوشنبه بعد از اولين سه شنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود و در آن روز ميليون‌ها شهروند آمريكايی آراء خود را در صندوق‌ها می‌اندازند. رقابت انتخاباتی تقريباُ يكسال قبل از رای گيری آغاز می‌شود. دراين مدت چهار مرحله از انتخابات با فواصل منظم برگزار می‌شود.

 هر فردی که در آمریکا به دنیا آمده باشد و بمدت 20 سال متوالی در آمریکا زندگی کرده باشد می تواند در انتخابات نامزد شود. ولی اگر شخصی بخواهد از طرف حزبی نامزد شود، باید ابتدا در پروسه درون حزبی (انتخابات مقدماتی) آن حزب که بر طبق قوانین درونی آن حزب است شرکت کند و در صورت موفقیت در آن پروسه، به عنوان نامزد آن حزب معرفی می شود.

تلویزیون ملی سوئد بمانند هر ساله برنامه ویژه ای از روند انتخابات آمریکا بصورت مستقیم از استودیوی خود در واشنگتن دی سی برای بینندگان شب زنده دار سوئدی پخش خواهد نمود.

"
کلاس الفسبری" ژورنالیست برجسته و کار کشته سوئدی میزبان برنامه ویژه انتخابات آمریکا در استودیوی تلویزیون سوئد در واشنگتن مستقر شده است و از ساعت 1.25  پس از نیمه شب تا 6 صبح سوئد که مشخص می شود چه کسی بعنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا راهی کاخ سپید خواهد شد در کنار بینندگان خواهد بود.

کلاس الفسبری در کنار میهمانان برای مهاجرت به سوئد در استودیدی واشنگتن لحظه به لحظه روند انتخابات را دنبال و بینندگان را از آخرین اخبار و آمار در رابطه با آن آگاه خواهد ساخت


تو گویی این  دیروز بود که مردم آمریکا اولین رئیس جمهور سیاه پوست خود را انتخاب کردند. اما چهار سال بسرعت میگذرد و اینک شهروندان مهمترین متحد اتحادیه اروپا برای باری دیگر برای انتخاب مابین "باراک اوباما"ی دمکرات و "میت رامنی" جمهوریخواه  روانه حوزه های رای گیری کشور خود می شوند.


شب نشینی انتخاباتی تلویزیون ملی سوئد ساعت 1.25 دقیقه پس از نیمه شب امشب (سه شنبه) در کانال اس وی تی 1 تلویزیون ملی سوئد آغاز خواهد شد. حدود ساعت 2 نیمه شب بوقت سوئد اولین حوزه های رای گیری در آمریکا بسته می شوند و مدت کوتاهی پس از آن نتایج اولین نظرسنجیهای انجام شده در حوزه ها منتشر می گردد.


انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2012  ایالات متحده آمریکا پنجاه و هفتمین انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ این کشور خواهد بود که در روز سه‌شنبه مورخ 6 نوامبر 2012 برای انتخاب چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به همراه معاون او برگزار خواهد شد.


حدود ساعت 3.30 صبح به وقت سوئد شمارش آرای نخستین ایالت ها به اتمام می رسد. حدود ساعت 5 صبح نتیجه انتخابات مشخص شده است و ساعت 6 صبح چهارشنبه 7 نوامبر به وقت سوئد سخنرانی رئیس جمهوری جدید آمریکا پخش خواهد شد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر