۱۳۹۱ آبان ۶, شنبه

اقامت سوئد با فراگیری زبان سوئدی در کشور سوئد

سوئد با بیش از ۷۰ درصد جمعیتی که به انگلیسی مسلط هستند، برای اقامت سوئد در ۲۰۱۲ "میزان تسلط به انگلیسی" رتبه‌اول را دارد . در خاورمیانه ایران وضعی بهتر از دیگران دارد. میزان تسلط مردان خاورمیانه به انگلیسی از همه‌کمتر است.

دریافت اقامت کشور سوئد از طریق فرارگیری زبان سوئدی و انگلیسی امکان پذیر می باشد

دومین کشور باز هم یکی دیگر از کشورهای اسکاندیناوی یعنی دانمارک است. بیش از ۶۷ درصد مردم دانمارک نیز با میزان تسلط عالی به زبان انگلیسی تکلم می‌کنند. هلند سومین کشور در این لیست است که ۶۶/ ۳۲ درصد جمعیت‌اش بر انگلیسی تسلط کامل دارند

نتیجه‌ی تحقیق مفصل سازمان "English First"
مسئولان این تحقیق تاکید کردند که برای تهیه‌ی این گزارش تفصیلی، سطح زبان انگلیسی صدها هزار تن از گروه‌های سنی و تحصیلی مختلف در هر کشور را بررسی کرده و سنجیده‌اند.

نتیجه‌ی این تحقیق می‌گوید جوانان تحصیل‌کرده بین ۲۵ تا ۳۵ سال در مجموع بهتر از هر گروه دیگری به زبان انگلیسی تسلط دارند. این تحقیق نتیجه می‌گیرد بیشتر جوانانی که تنها دیپلم دبیرستان دارند، انگلیسی خوبی ندارند و تحصیلات دبیرستانی حتا در بسیاری از کشورهای با سیستم آموزشی پیشرفته، برای تسلط نسبی بر زبان انگلیسی کافی نیست.

تسلط زنان سوئدی بر زبان انگلیسی از مردان سوئدی بیشتر است

تحقیق "بررسی تسلط بر زبان انگلیسی در کشور سوئد " نتیجه می‌گیرد که در مجموع میزان تسلط زنان به این زبان بین‌المللی بهتر و بیشتر از مردان است.

در جمع‌بندی نهایی جهانی، ۶۱ درصد زنان به زبان انگلیسی در سطوح مختلف تکلم می‌کنند و این میزان در میان مردان ۵۹ درصد است.


این تحقیق نشان می‌دهد که در تفکیک کشور به کشور نیز تقریبا در همه‌ی کشورها از اروپا گرفته تا خاورمیانه و آمریکای لاتین، میزان تسلط زنان جوامع بر انگلیسی از مردان بیشتر است.

از سوی دیگر مهاجرت به کشور انگلیسی‌زبان، برخلاف تصور عمومی به تنهایی عامل تعیین‌کننده یا موثری در ارتقای سطح تسلط انگلیسی فرد نیست. این تحقیق می‌گوید آن‌چه مهم است میزان دسترسی به کلاس زبان یا مدرسه و دانشگاه و میزان تسلط فرد به منابعی مثل کتاب و روزنامه برای تقویت زبان است.

درباره‌ی میزان تسلط به زبان انگلیسی در کشورهای مختلف جهان در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. این تحقیق تلاش کرده است تمام کشورهای غیرانگلیسی زبان را پوشش داده و میزان تسلط افراد بر زبان انگلیسی را با توجه به سن، جنسیت، تحصیلات و میزان اشتغال بررسی کند.
سوئدی‌ها سردمدار تسلط بر زبان انگلیسی

تحقیق مفصل سازمان "اینگیلیش فرست" نشان می‌دهد که میزان تسلط مردم کشور سوئد به زبان انگلیسی بیشتر از همه‌ی کشورهای غیرانگلیسی زبان دیگر است. بر اساس این تحقیق نزدیک به ۷۰ درصد مردم سوئد به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند.

دو کشور دیگر منطقه‌ی اسکاندیناوی یعنی فنلاند و نروژ در رتبه‌ی چهارم و پنجم می‌ایستند و منطقه‌ی اسکاندیناوی‌را به بهترین منطقه‌ی جغرافیایی جهان از لحاظ تسلط جمعیت به زبان انگلیسی تبدیل کرده‌اند.

 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر